‪AELITA: Secret Universe. Feature film trailer.Aelita Andre (ur. 9 stycznia 2007[1].) – australijska malarka abstrakcyjna.

Życie i działalność[edytuj | edytuj kod]

Jest córką Australijczyka Michaela Andre oraz Rosjanki, Nikki Kalashnikovej[2]. Oboje jej rodzice są artystami. Mieszka z nimi w Melbourne w Australii[3]. Jako malarka debiutowała mając zaledwie 9-miesięcy[4]. Po raz pierwszy jej prace został zaprezentowane gdy miała 22-miesiące, na wystawie zbiorowej w Brunswick Street Galery wLondynie[5]. W tym też okresie jej obrazy osiągały średnio cenę od 240 do 1400 dolarów, natomiast już w 2011 r., trzy jej obrazy zostały zakupione przez włoskiego kolekcionera za sumę 27 tys. dolarów, a jedna z jej prac została również w tym okresie sprzedana wHongkongu za kwotę 24 tys. dolarów[6].
W 2011 r., odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna pt. "Prodigy of Color" w Galerii Agora, na nowojorskim Manhattanie[6]. W okresie od 12 czerwca do 3 lipca 2012 r., w tej samej galerii, prezentowana była jej druga wystawa indywidualna pt. "Secret Universe"[7].

źródło - Wikipedia